trende

Sıkça Sorulan Sorular

Anasayfa » Sıkça Sorulan Sorular

Uluslarası Evden Eve Nakliyat Hakkında Sıkça Sorulan Sorular?

Atlas Movers olarak müşterilerimiz evden eve nakliyat hizmetinin işleyişi ile ilgili birçok sorular yönetebiliyor. Bizler de bu konuda en sık sorulan sorular ve yanıtlarına bu yazımızda değinmek istedik.

Taşınma şirketi ile taşınmak için ne toplamalıyım?

Bu firmamız ile yaptığınız sözleşmenin şartlarına bağlıdır. Sözleşme detaylarına göre ve bütçelendirme doğrultusunda durumunu dilediği gibi değerlendiren müşterilerimiz olabiliyor. Fakat eğer hiçbir eşyanızı toplamak için vaktiniz yoksa, kişisel eşyalarınız dahil hiçbir eşyanızı sizin toplamanıza gerek kalmayabilir.

Evden eve nakliyat kaç personel ile taşınıyor?

Evden eve taşıma araç kapasitesine göre 4, 5 veya 6 kişi ile yapılmaktadır. Evden eve taşımalar Şoför, Kamyon, Taşıyıcı, Teknisyen ve Mobilyacı olmak üzere uzman ekibimiz ile yapılmaktadır.

Nakliyat firmasına taşınma işlemleri yapılırken nasıl yardımcı olabilirim?

Nakliye şirketi gelmeden önce nakliye aracı için bir park yeri bularak yardımcı olabilirsiniz. Böylece sabah erkenden gelen bir tır için yer aramakla vakit kaybetmezsiniz. Taşınmadan önce, yeni evin anahtarlarını da hazırlayabilirsiniz böylece eşyalar taşınırken her şey hazır olur. Küçük eşyaları kendiniz hazırlayarak da zamandan tasarruf edersiniz.

Bir evi taşımak kaç saat sürer?

Taşınacak eşyaların çokluğuna göre bu değişiklik gösteriyor olmasına rağmen 3-6 saat ve 1 iş günü içerisinde ortalama olarak gerçekleşir.

Nakliye Fiyat Aralığı Ne kadar?

Evden eve taşıma Teslimat fiyatları değişiklik göstermektedir. Örneğin bir apartman dairesi ile bir villanın taşınma maliyetleri aynı değildir. Evin büyüklüğü ve buna paralel olarak eşyaların hacmine göre nakliye fiyatları değişiklik göstermektedir. Fiyat teklifi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ev teslim sigortası sunuluyor mu?

Birçok şirket teslim sigortası yapmamaktadır. Ev teslim sigortası konusunda bizimle iletişime geçip bilgi alabilir ya da talep ederek bu konuda görüşebiliriz.

Taşıma sigortası yaptırmak zorunlu mu?

Taşıma sigortası yaptırmanın yasal bir zorunluluğu yoktur. Şehir içi ulaşım, uzun yol taşımacılığı ve parsiyel yük taşımacılığı aşamalarında değerli eşyalar dışında sigortalılık olmadığı görülmektedir. (Antika veya elektronik cihazlar vb.) Taşıma sigortası, uzun mesafeli taşımaların aşamaları halinde düzenlenmektedir.

Nakliyat için eşyaları kim toplar, temizler ve açar?

Ev sahipleri, hijyen ve mahremiyet nedenleriyle bunu genellikle kendileri yaparlar. Fakat talep edilmesi halinde bunu sizler için personellerimiz de yapabilir.

Depo sigortası zorunlu mu?

Evet, depo sigortası zorunludur. Çünkü kiralık depolarda bıraktığınız eşyaların depolarda güvenli bir şekilde saklanması gerekmektedir. Depolama sırasında depoda hasar oluşması halinde zararın tazmini için yasal bir prosedür bulunmalıdır. Hepsini her aşamada uyguluyoruz.

Mobilya için kurulum ya da toplama için personeliniz var mı?

Evet, ekiplerimizde marangoz, mobilyacı, elektrikçi, tesisatçı bulunmaktadır. Tüm eşyalarınız için montaj, kurulum ve onarım hizmetleri sunuyoruz.

 Taşıma sırasında avize, perde ve panjurlarım sökülüp takılacak mı?

Evet, avizeler, perdeler ve panjurlar nakliye sırasında özenle demonte edilir, monte edilerek de kurulur.

 Teslimat için hangi ambalaj malzemelerini kullanıyorsunuz?

Bir evden diğerine taşınırken kullanılan malzemelerin taşınması; Hava kraft kağıdı, balon boncuk naylon, plastik kapaklı kutular, esnek kapak, bantlar, kutular gibi ambalajlar sunuyoruz. Paketleme yöntemi ve adımları hakkında merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

Rezervasyon yaptırmam gerekiyor mu?

Kesinlikle evet. Nakliye firmamızı taşınmadan en az 2-3 gün önce aramalı ve taşınma koşulları hakkında bilgi almalısınız. Aynı zamanda alışverişi kendiniz yaparken hareket günü için rezervasyon yaptırmanızda fayda var.

Yurtdışı nakliyat ücreti fiyatları ne kadar?

Uluslararası kapıdan kapıya nakliye fiyatları çıkış yerine, varış noktasına, eşya kapasitesine, sigorta maliyetlerine ve ek hizmetlere bağlıdır. En iyi teslimat fiyatlarını sağlamak için, taşınmadan önce uzman ekibimizden fiyat tahminleri alabilirsiniz.

Uluslararası nakliyeyi nasıl sunuyorsunuz?

Uluslararası taşımacılıkta Türkiye’den dünyanın birçok bölgesine kara, deniz ve hava taşımacılığı olarak yapılmaktadır. Firmamız gideceğiniz yere göre size en uygun ulaşım araçlarını sunmaktadır.

Uluslararası yurt içinden yurt dışına taşınma süreci nasıl işliyor?

Uluslararası taşınmadan önce resmi bir teklif ve sözleşme ile bir iş planı yaparız. Bunun için profesyonel ekibimiz size ücretsiz arama hizmeti sunmaktadır. Malların hacmini, varış ülkesini, gerekli ek hizmetleri ve en uygun fiyat teklifini belirlemek için sahada resmi bir sözleşme düzenlenir. Anlaşmadan sonra ekibimiz malları yerinde paketleyecek, mallar aracın yolculuğuna kadar depolanacak ve mallarınız gümrükten sonra kuryelerimiz tarafından kurulum ve montaj ile size teslim edilecektir. Tüm bu süreçler, size özel olarak belirlenmiş bir müşteri temsilcisi ile istediğiniz zaman bilgi alışverişinde bulunmanıza olanak tanır.

Uluslararası gönderiler için gümrük işlemleri nasıldır?

Taşınma öncesi, sözleşme sonrası, sevkiyat öncesi firmamızın profesyonel gümrük işlemlerinden sorumlu ekip arkadaşlarımızdan gerekli evraklar tarafınıza bildirilecektir. Daha sonra uluslararası kargo gümrük işlemleri sevkiyat anına kadar sizin adınıza gerçekleştirilir. Ürününüz, teslimat sırasına göre planlanan zamanda adresinize teslim edilecektir.

Uluslararası taşıma sözleşmesi yapıyor musunuz?

Tüm uluslararası lojistik çözümlerimizle Türkiye çıkışlı ve dönüşlü uçuşlar için uluslararası taşımacılık sözleşmeleri yapıyoruz.

Depo hizmetiniz var mı?

Uluslararası taşıma sırasında, gümrükleme sırasında malların depolanması gerekebilir. Depolama gerektiği zamanlarda sizler için eşyaları güvenle depolamaktayız. Dilerseniz depolama süresi ve ücretlendirmeleri hakkında bizimle iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.

Yurt dışı – yurt içi teslimatlarda gümrük işlemleri nasıldır?

Uluslararası eve teslim eksiksiz olarak sizlere sunulmaktadır. Şirketimiz sizlere yerinde paketleme, depolama, gümrükleme, kurulum ve montaj hizmeti sunmaktadır. Nakliye öncesi, sözleşme imzalandıktan sonra gümrük evrakları tamamlanır ve firmamız tüm işlemleri sizin yerinize yapar. Tüm gümrük işlemleri için detaylı bilgiyi bizlerle iletişime geçerek de alabilirsiniz.

Transfer ücretleri nasıl belirlenir?

Nakliye ücretleri birçok nedenden dolayı pahalı olabilir. Fiyat aşamasında, diğerlerinin yanı sıra mal miktarı, mesafe, zemin durumu ve malların toplanması dikkate alınarak fiyatlar yapılır. Müşteri hizmetlerimiz ile iletişime geçerek eşyalarınızın fotoğrafı göndererek fiyatlar hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Taşırken değerli eşyalarınızı nasıl taşıyorsunuz?

Antikaların veya manevi değeri olan eşyaların hasar görmesi, personelimizin özel önlemler alır ve taşınmasını sağlayarak olası sorunların önüne geçilir.  Değerli eşyalarınızın taşınması sırasında olası kazaların önüne geçmek ve koruma sağlamak için paketleme sırasında sizler de özel önlem alabilirsiniz.

Taşıma sırasında dolap gibi eşyalar nasıl taşınır?

Her ekiplerimizde evden eve dolaşan bir marangoz ve ustamız var. Ekip üyelerimiz dolaplarınızı veya diğer mobilyalarınızı açacak ve paketleyecektir. Kurulumdan sonra yeni adresinize yerleştirilecektir. Birçok eşyanızı demonte ederek nakliye aracına yerleştirilmesi sağlanır daha sonra ulaşması gereken adreste monte edilerek taşıma işlemi gerçekleşir.

Whatsapp
Cansu DEMİRCİ
Cansu DEMİRCİ
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?