trende

Havayolu Taşımacılığı

Anasayfa » Havayolu Taşımacılığı

Havayolu Taşımacılığı

Lojistik hizmetlerin en önemlilerinden biri olan havayolu taşımacılığıAtlas Movers ile kullanabilirsiniz. Wright kardeşlerin, küreselleşen dünya ve serbest piyasa ekonomisi koşullarında her geçen gün büyüyen hava trafiğinin temellerini 17 Aralık 1903’te ilk insanlı uçuş testi ile attıkları söylenebilir. Wright kardeşlerin 16 beygirlik makinalarıyla yaptıkları uçuş testi sadece 12 saniye sürse de insanlara uçabilecekleri konusunda fikir vermesi açısından oldukça önemli. Havacılık tarihindeki bu dönüm noktasından bu yana hava trafik testleri ivme kazanmış ve her gün yeni ilerlemeler kaydedilmektedir.

İkinci Dünya Savaşı’na kadar devam eden gelişim süreci, 1945 koşulları nedeniyle kesintiye uğrasa da savaştan sonra kaldığı yerden devam edebilmiştir. Özellikle savaş yıllarında, savaş sonrasında normalleşmeye başlayan dünya düzeninde, lojistik ihtiyaçların karşılanması için hava taşımacılığının geliştirilmesine yapılan yatırımlar hız kazanmıştır. 1950’lerin başında kitle turizmi olarak başlayan yolcu hava trafiği, yabancı veya uzun mesafeli turizmin gelişmesini mümkün kılmıştır. Bu durum dünya genelinde hava taşımacılığının liberalleşmesini sağlamış ve liberalleşmeye eşlik eden küreselleşme ve ticarileşme sonucunda hava taşımacılığına olan talep hızla artmıştır.

Günümüzde uluslararası lojistik sektöründe hizmet arayan firmaların en önemli beklentisi lojistik firmalarının hız, güvenlik ve kaliteli hizmet anlayışı ile katma değerli hizmetler sunabilmesidir. Atlas Movers, bu anlamda tüm beklentileri eksiksiz şekilde karşılayabilmektedir. Bir hizmet türü olarak, müşterinin hız beklentilerini aşabilen hava taşımacılığı, taşıma maliyetlerinin yüksek olması, hava koşullarından etkilenme olasılığı veya büyük miktar ve tonlarca taşıma yapılırken planlamaya ihtiyaç duyulması nedeniyle bazı dezavantajlara sahiptir. Ancak avantajları düşünüldüğünde paha biçilmezdir.

 HAVA TAŞIMACILIĞININ AVANTAJLARI

  • Diğer lojistik hizmetlere göre nakliye süresi çok kısadır.
  • Farklı havayollarının müsaitliği nedeniyle esnek bir tarife avantajı sunar.
  • Havayolu, lojistik sisteminin hızlı çalışması sayesinde gümrük/taşıma prosedürlerini basitleştirdi.
  • Küçük yüklerin taşınmasını mümkün kılar.
  • Bu, hassas yüklerin hasar görmeden taşınmasını sağlar.

Hizmet sektörünün son yıllarda gelişen ticari yapıları ve çeşitliliği havalimanına teslimatta hava taşımacılığının beklentilerini ancak aşmaya başlamıştır. Uluslararası hava taşımacılığı alanında faaliyet gösteren lojistik firmaları arasında temel lojistiğin yanı sıra gümrükleme, paketleme, depolama veya kapıdan kapıya teslimat gibi katma değerli hizmetler sunabilenler bir adım önde olmayı başarmaktadır.

Çözüm odaklı hizmet ağımız içinde havayolu ile sağladığımız hizmetlerden bazıları;

  • Ülkelere yapılan eşya taşımacılığı
  • Ekspres taşımacılığı
  • Kapıdan kapıya nakliye işlemleri
  • Komple ev eşyası taşıma
  • Kiralık ve charter uçak hizmeti
Whatsapp
Cansu DEMİRCİ
Cansu DEMİRCİ
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?