trende

Karayolu Taşımacılığı

Anasayfa » Karayolu Taşımacılığı

Karayolu Taşımacılığı

Lojistikte karayolu taşımacılığı en temel taşıma şekli olarak bilinmektedir. Dünyada kullanılan ilk ulaşım yöntemi olarak tanımlanabilir. Atlas Movers’ın başarılı şekilde sunduğu lojistik hizmetlerden biri de karayolu taşımacılığıdır. Ayrıca gelişen teknoloji ile diğer ulaşım modlarının da temellerini atmıştır. Tanım olarak karayolu taşımacılığı, malların karayolu ve kara araçları ile bir yerden başka bir yere güvenli, hızlı, zamanında ve ucuz bir şekilde taşınmasıdır. Ucuz olması nedeniyle kısa mesafeler için popüler bir ulaşım aracıdır.

 Neden karayolu taşımacılığı?

 Karayolu taşımacılığı dünyadaki en popüler ulaşım şeklidir. Bunun nedeni, karayolu, deniz veya hava yoluyla ulaşılması zor, imkansız veya çok pahalı olan yerlere ulaşmanın mümkün olmasıdır. Ayrıca kara taşımacılığı diğer kısa mesafeli ulaşım yöntemlerine göre oldukça ucuzdur. Malların taşınması için liman, havaalanı veya tren istasyonu gibi yapılara ihtiyaç yoktur. Mallar doğrudan göndericiden alıcıya taşınabilir. Karayolu trafiğinde zaman kaybı çok küçük ve minimaldir. Atlas Movers, karayolu taşımacılığında tam donanımlı olanakları ile hizmet sunmaktadır. Karayolu ulaşımını önemli kılan en büyük özelliği diğer ulaşım modları ile entegre bir şekilde çalışmasıdır. Diğer ulaşım türleri tercih edilse de, bu nedenle karayolu taşımacılığı zorunludur.

Karayolu Taşımacılığının Avantajları

Karayolu taşımacılığı, insanların ve günümüz lojistik firmalarının en çok deneyim sahibi olduğu taşımacılık şeklidir. Karayolu taşımacılığının en büyük avantajı, kısa güzergahlarda ulaşım kolaylığı ve düşük ulaşım maliyetleridir. Ve kısa mesafelerde çok güvenli ulaşım sunabiliyoruz. Ayrıca karayolu taşımacılığında kargonun kalkış ve varış saati göndericiden alıcıya kolayca ayarlanabilmekte, böylece alıcı ürünün ne zaman teslim alınması gerektiğini net bir şekilde bilmektedir. Gerektiğinde istenilen yerde yükleme veya boşaltma yapılması, nakliye ve teslimat sırasında büyük rahatlık ve kolaylık sağlar. Kuyruk gibi diğer ulaşım türlerinde kesintiler oldukça sık zaman kaybına neden olurken, karayolu taşımacılığında bu risk neredeyse yok denecek kadar azdır. İşlem maliyetleri, ör. karayolu taşımacılığında hazırlık, yükleme, boşaltma, nakliye ve diğer maliyetler çok düşüktür. Karayolu taşımacılığında taşımaların büyük bir kısmı tırlar ile gerçekleştirildiği için çok farklı hacimlerde taşımalar yapmak mümkündür.

Karayolu Eşya Taşıma Hizmetlerimiz

  • Türkiye’den Avrupa’ya ev eşyası taşıma
  • Evden eve taşıma
  • Ekspres nakliye
  • Gabari dışı ve Proje Taşıma
  • Yurtdışı ev eşyası çıkış işlemleri
  • Eşya sigorta hizmeti
  • Cross (Avrupa’da ülkeden ülkeye) taşıma
  • Eşya depolama işlemleri
Whatsapp
Cansu DEMİRCİ
Cansu DEMİRCİ
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?