Denizyolu Taşımacığı

Anasayfa » Denizyolu Taşımacığı

Denizyolu Taşımacılığı

Atlas Movers olarak lojistik hizmetlerimizden biri de denizyolu taşımacılığıdır. Lojistik, en basit tanımıyla bir ürünün veya malın bir yerden başka bir yere taşınması olarak tanımlanmaktadır. Bu taşımacılığın planlanması, ürünün yapısı, ürünün lojistiği için ayrılan bütçe, ürünün teslim yeri, zaman, süreç ve iklim koşulları gibi kontrol edilebilir birçok faktörden etkilenir. Bu unsurların görünen ve görünmeyen bileşenleri ile ele alındığı ve doğru yönetilip yönlendirildiği lojistik sağlayıcınızın uzmanlığının görüldüğü yer burasıdır.

Denizyolu taşımacılığı, düzensiz deniz taşımacılığı olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Dünya dış ticaretinin yaklaşık 2/3’ü ve hacminin 1/4’ü plana göre deniz yoluyla taşınmaktadır. Bunun nedeni, karayolu taşımacılığı ile taşınan malların değerli olması ve sunulan hizmetlerin karayolu dışı taşımalara göre daha düzenli ve daha iyi olmasıdır. Deniz taşımacılığında büyük miktarlarda kuru, sıvı ve gaz halinde ve konteyner malzemeleri taşınır. Bunlara ek olarak, hız faktörünün önemli olmadığı düşük değerli ürünlerin taşınması için denizyolu taşımacılığı tercih edilmektedir. Deniz taşımacılığı ile çok uzun mesafelere nakliyat yapılabilmektedir ve bu kat edilen mesafe göze alındığında düşük maliyetlerle gerçekleşmektedir.

Endüstriyel hammadde olan mallar deniz yoluyla hemen ve büyük miktarlarda taşınabilmektedir. Bu bakımdan deniz taşımacılığı diğer taşıma türlerine göre daha ekonomiktir. Bu, uluslararası taşımacılık için en güvenli lojistik türüdür. Özellikle uluslararası karayolu ve hava taşımacılığında diğer ülkelerin kara ve hava trafik alanlarının kullanılması zaman zaman gerginliğe neden olabilir. Bu iş üzerinde olumsuz bir etkiye sahiptir. Ancak deniz lojistiğinde uluslararası sınırların aşılması sorun teşkil etmemektedir. Bu büyük bir avantaj sağlar. Atlas Movers’ın denizyolu taşımacılığı hizmetlerden yararlanarak avantajlı bir nakliye işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Enerji tüketimi, aynı anda çok miktarda mal taşıyabildiğinden, diğer taşıma modlarına kıyasla yine düşüktür. Bunun hem maliyetler hem de doğal kaynaklar üzerinde olumlu bir etkisi vardır. denizyolu taşımacılığının değişken maliyetleri oldukça düşüktür ve karayolu taşımacılığından yedi kat, demiryolu taşımacılığından üç kat daha ucuzdur; Yakıt tüketimi açısından karayoluna göre dört kat, demiryoluna göre iki kat daha ucuzdur. Gelişmiş yükleme boşaltma teknikleri ve limanların yapım özellikleri sayesinde deniz taşımacılığı çok daha hızlıdır.

Deniz yolu taşımacılığı kapsamında;

  • LCL ve FLC yükleme yapılabilmektedir
  • Standart eşya yükleri için özel konteynerler temin edilmektedir
  • Limandan limana teslimat
  • Kapıdan kapıya nakliye işlemleri
  • Üçüncü ülkelere transit nakliye
  • Limandan limana yapılan işlemlerden sonra, gümrüklü gümrüksüz depolama hizmeti de sunulmaktadır.
Whatsapp
Cansu DEMİRCİ
Cansu DEMİRCİ
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?