Gerekli Belgeler

Anasayfa » Gerekli Belgeler

Yurtdışına Taşınmak İçin Gerekli Olan Belgeler

Yurtdışında yaşamak ve hayatın geri kalanını Avrupa ülkelerinde geçirmek birçok insanın hayalidir. Herkes hayatının bir döneminde yurtdışına taşınmayı düşünmüştür. Birçok insan bu fikri kullanır fakat bunu yapamaz. Bu düşünceyi gerçekten uygulamak isteyenler için yurtdışına taşınmadan önce bilmeleri gereken birkaç şey var. Yurtdışına taşınmak isteyen herkesin düşünmesi gereken ilk şey, eşyalarını yanlarında götürüp götürmemeleridir. Eğer eşyalarını yanında görmeyecekse zaten süreç zaten çok basittir. Kişisel bilgileri ile vize aldıktan sonra bir an önce uçak bileti alarak yurt dışı macerasına başlayabilir. Ayrıca, birçok insan kendi eşyalarını yanlarında getirmeyi sever. Bu insanlar için her şey hatıradır ve hatıralarını asla yanlarında bırakmak istemezler. Bu nedenle taşınacakları ülkeye eşyalarını da beraberlerinde götürmek istiyorlar ama sorun şu: Göç sürecinde gerekli izinler alınmazsa ülkeler sadece kişisel eşyaların sınırlarından geçmesine izin veriyor.

Yurtdışına Taşınmak İçin Hangi Belgelere İhtiyaç Var?

Yurtdışına taşınmak için gerekli olan belgeler bulunmaktadır. Bu belgeler şu şekildedir:

  • Pasaport ve kimlik fotokopisi (ön ve arka)
  • Gümrük işlemleri için noter tasdikli vekâlet
  • İkametgah belgesi (Yabancı bir ülkede nüfus müdürlüğünden veya konsolosluktan alınmalıdır.)
  • Gönderilecek eşya listesi yurt dışında hazırlanmalıdır.
  • Yerleşim belgesi.
  • Sabıka kaydı
  • Yurt dışında ikamet belgesi (oturma izni)

Yurt Dışına Taşınmak İçin Ne Gerekir?

Uzun yıllar faaliyetlerine devam eden firmamız, iş beklentilerinizden çok sizlerin beklentilerinizi karşılamaktadır. Mallarınızın istediğiniz ülkeye çok temiz ve dikkatli bir şekilde ulaşmasını sağlamak için elimizden gelenin en iyisini yapmak için an be an çalışıyoruz. Siz sadece firmamıza güvenin, yıllardır sektörün önde gelen firmalarından biri olarak bizler bize olan güveninizi asla boşa çıkarmadık ve bunun olmaması için de büyük bir özveri ile çalışmaya devam ediyoruz. Yurtdışına taşınmak için gereksinimler çoğunlukla açıktır.

Ancak kendi eşyalarını getirmek isteyenler için bazı prosedürler farklıdır; mobilya ile yurtdışına taşınmak isteyen kişilerin öncelikle yanlarında götürmek istedikleri şeylerin detaylı bir listesini yapmaları gerekmektedir. Bu liste, şirketimizin size gideceğiniz ülkenin konsolosluğundan alabileceğiniz çok uygun fiyatlar ve yetkilendirmeler sunabilmesi için gereklidir. İlgili konsolosluklar bu listeleri inceleyecek ve yanınızda getiremeyeceğiniz eşyaları size uyaracak ve şirketimiz için çok önemli olan uygun izinleri size verecektir. Çünkü bu yetki belgeleri gümrük tarafından eşyalarınızı taşırken kullanılmaktadır.

Whatsapp
Cansu DEMİRCİ
Cansu DEMİRCİ
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?