Sertifikalarımız

Anasayfa » Sertifikalarımız

Sertifikalarımız

Atlas Movers olarak sağlamış olduğumuz lojistik hizmetler için sahip olduğumuz sertifikalar ile çalışmalarımızı üstün kalite ile sunuyoruz.

K3 Belgesi:

K3 belgesi, kamyon üzerinde taşınır eşya taşıyan gerçek (kişi) ve tüzel kişilere verilen bir belge türüdür. Ticari amaçlar için; Toplam ağırlık 3500 kg’dır. Hız limitli araçlarla taşınan eşya taşımalarında yetkilendirme ücreti indirimi yaklaşık olarak %75 oranında olmaktadır.

C2 Belgesi:

C2 Yetki Belgesi, uluslararası ve yurtiçi ticari amaçlarla eşya taşıyan gerçek ve tüzel kişilere verilen bir belge türüdür. Bu belgenin alınması hem bireyler hem de şirketler için aynı şartları gerektirmektedir. Ayrıca, belgede listelenen araçların ticari olması gerekir.

Sözleşmeli araçlar C2 yetki belgesine eklenebilir. Bakanlıkça belirlenen usule göre sözleşme imzalayan yetki belgesi sahipleri, sözleşmeli araçları belgelere ekleyebilirler. Bu şekilde birleştirilecek araç sayısı, sahibine ait yetki belgesine kayıtlı araç sayısının yarısı kadardır. Örneğin, kendisine ait yirmi araç için yetki belgesine en fazla on sözleşmeli araç eklenebilir. Faaliyet belgesinde kayıtlı kendi forkliftleri taşıma kapasitesi hesabında dikkate alınmaz ve mülkiyet/sözleşme ilişkisine dahil edilmez. Vekaletname sahibinin, hizmetinde en az bir üst yönetici ve orta yönetici türü mesleki yeterlilik belgesine veya bu yeterliliğe sahip kişi veya kişilere sahip olması gerekir. Yetki belgesinin alınmasından altı ay sonra bu şart aranmaz.

TSE:

TSE belgesi, Türk Standartları Enstitüsü tarafından verilen Türk standartlarına uygunluk belgesinin adıdır. Ülkemizde standartları tanımlanmış konularda üretim ve yeterlilik belgesi almaya hak kazanan kuruluşlarda bahsi geçen ürünlerin ilgili Türk standartlarına uygunluğunu gösterir.

HYB:

TSE-HYB, tüketiciye hizmet veren işyerlerinin ve verilen hizmetin ilgili Türk standartlarını veya kriterlerini karşıladığını gösteren bir belgelendirme modelidir. Kuruluşlar, bayilerinin ve yetkili servislerinin satış ve bakım faaliyetlerinin kalitesini yurt içi ve yurt dışında TSE tarafından verilen hizmet yeri belgesi ile garanti altına almaktadır. Hizmet noktası sertifikasyonu için 800’ün üzerinde aktif standart/kriter vardır.

ISO 9001:

ISO 9001 kalite standardı, şirketler için çok önemli bir rol oynayan ve dünya çapında birçok büyük kuruluş tarafından yaygın olarak kullanılan en popüler standartlardan biridir. ISO tarafından belirlenen şartları sağlayan firmalar sertifikaya layık görülür. Bu kalite belgesini almanız işletmenize birçok fayda sağlar. ISO 9001, dünya çapında yaygın olarak kullanılan uluslararası standartlar kuruluşu ISO tarafından tanımlanan iş geliştirme için bir kalite yönetim standardıdır.

Whatsapp
Cansu DEMİRCİ
Cansu DEMİRCİ
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?