HABERLER

Türkiye’den Büyük Britanya’ya Ev Taşıma

Türkiye’den Büyük Britanya’ya Ev Taşıma

Ülkemizden farklı ülkelere eşya ve ticari mal gönderimi belli kurallara bağlanmıştır. Bunlar içinde tüm dünya ülkeleri yerini almaktadır. Büyük Britanya ev eşyası taşıma işlemleri de aynı şekilde uluslararası nakliye işlemleri içinde sıraya girmektedir. İzinler, evraklar ve gerekli tüm işlemler yapılarak sizler de Büyük Britanya’ya eşyalarınızı toplu şekilde nakliye ile gönderebilirsiniz. Genel olarak bu işlemler hakkında kafanıza takılan soruları bu makalede cevaplamaya çalıştık.

Büyük Britanya Ev Taşıma Çözümleri

İşlem sırası yurtdışına eşya gönderiminde önemlidir. Gerekli izinler alınmaz ve belgeler hazırlanmaz ise, eşyalarınız Türkiye ya da karşı ülkenin gümrüğünde kalabilir. Bu işlemler aslında basit ve sizin de rahatlıkla halledebileceğiniz bir yapıdadır. Büyük Britanya’dan Türkiye’ye eşya taşıma işlemlerinde yükleme esnasında aşağıda ki hususlar göz önüne alınacaktır.

  • Yüklenecek olan eşyalarda yanıcı, yakıcı ve akıcı madde bulunmamalıdır.
  • Ticari mal kapsamına giren hiçbir mal eşyalara dahil edilmemelidir.
  • Büyük Britanya Türkiye Konsolosluğunda gerekli formlar doldurarak, istenen evraklar hazırlanarak izin belgesi oluşturulmalıdır.
  • Tüm eşyalar taşıma standartlarına uygun olarak paketlenmelidir.
  • Eşyaların gideceği yer indirme için uygun halde olmalıdır.

Gerekli evrak ve izinlere sahip nakliye firmaları ile taşıma işlemi yapılmalıdır. Türkiye’den Büyük Britanya’ya Ev Taşıma

Bu kapsamda hazırlanan evraklar, yasal olarak sorun çıkmadan işlemlerinizin yapılmasına olanak saplayacaktır.

Büyük Britanya Ev Nakliyesi Nasıl Yapılır?

Sistemli bir şekilde yürütülecek işler, doğru bir sonucu da beraberinde getirecektir. Aktif olarak firmamız işlemlerin her anında sizin de yanınızda olacaktır. Büyük Britanya zati eşya taşıma sürecinin başından sonuna kadar, tüm resmi aşamalarda size yol gösterecek, yalnız hissetmeden doğru bir şekilde işlemlerinizi yapmanızı sağlayacaktır. Uzman bir ekiple çalışmanın vermiş olduğu rahatlığı sizler de en iyi şekilde yaşayabilirsiniz.

Büyük Britanya Zati Eşya Taşımacılığı

Zati eşya taşımacılığı, kapsamlı olarak ev eşyalarınızı, zaruri ve gerekli olanları kapsamaktadır. Bu nedenle yatak odası mobilyaları, salon takımı, mutfak malzemelerinin yanı sıra, ev tekstil ürünleri gibi komple gereksinim duyulan eşyaları içine almaktadır. Büyük Britanya ev taşıma firmaları ile yapacağınız iş akışında mutlaka bu tür zati eşyaları nakletmelerine yarayan izin belgelerinin alınmış olmasına önem verilmelidir. Aksi takdirde eşyaların çıkış ya da gümrük girişlerinde bağlı kalmaları söz konusu olabilir. Bu gibi sorunlarla karşılaşmamak adına firmamız gibi işin uzmanlarından destek alabilirsiniz.

Büyük Britanya Ev Nakliyat Süreci

Ülkeden ülkeye evinizi taşımanın gözünüzü korkuttuğunu biliyoruz. Ancak bu konunun aynı şehirde ya da aynı ülkede taşınmaktan çok daha zahmetli bir durumu yoktur. Özellikleri bakımından Büyük Britanya’ya taşınmak ufak bazı izinleri aldıktan sonra gerçekten günler içinde yapılabilecek bir süreçtir. Gerçekleştiğinde belki bir hafta belki de 10 gün içinde yeni evinizde yaşamaya başlayabileceksiniz. Bu süreçte sorunlarla karşılaşmamak adına sizler de yasal işlemleri yapmalı, gerekli izin belgelerini almalısınız. Bu konuda firmamız size gerekli olan tüm desteği sunacaktır.

Büyük Britanya’ya Eşya Göndermek

Başka bir ülkeye ticari olmayan eşyaları göndermek, süreç olarak da normaldir. Ticari uygulamaların haricinde belli bir ülkeye gidecek olan ev eşyaları için konsolosluktan gerekli izinlerin alınması gerekiyor. Bu işlemin haricinde Büyük Britanya’ya eşya gönderme işlemini yapacak doğru firmayı bulmanız önemlidir. Çünkü gerekli olan gönderi işlemleri için sadece izni olan, yetkin firmaların araçlarının giriş ve çıkışına izin verilmektedir. Aynı şekilde eşyalarınızın geçişinin onaylandığını gösteren özel bir belgelendirme olacağının da altını çizmek gerekiyor. Bundan sonraki aşama ise yeni evinize yerleşmek ve keyfinize bakmak olacaktır.

Büyük Britanya Ev Taşıma Fiyatları

Her türlü nakliye işleminde olduğu gibi bu nakliyede de mesafe önemli bir belirleyici faktördür. Nakliye araçlarının kat edecekleri mesafe, yolda geçecek iş günü süresi gibi etmenler öncelikli olarak hesaplamaya eklenecektir. Büyük Britanya evden eve taşımacılık yapılırken de aynı şekilde ana konu mesafedir. Bunların haricinde fiyatı belirleyen ikinci unsur eşyaların kapladığı alan metre küp olarak hesaplanacaktır. Aynı şekilde eşyaları siz mi toplayacaksınız yoksa firmadan bu konuda da mı destek alacaksınız? Bu da belirleyici etmenler içinde yer alan bir diğer konudur. Sonrasında gidilen yerde eşyaların yerleştirilmesi ve bunun için gerekli olan işçilik, kişilerin isteğine bağlı olarak hesaplamaların üzerine eklenecektir. Tüm bu faktörler netlik kazandıktan sonra net bir fiyat elde edilebilecektir.

YORUMLAR:

henüz yorum yok