trende

Depolama

Anasayfa » Depolama

Depolama

Lojistiğin en önemli noktalarından biri, ürünlerin güvenli bir şekilde korunmasını ve kolay takip edilmesini sağlayan depolamadır. Atlas Movers olarak depolama hizmetlerimiz ile eksiksiz bir hizmet sunmaktayız. Depolama sayesinde ürünler pratik ve hızlı bir şekilde taşınabilir. Depolama hizmetleri, ürün özelliklerine, kullanıcıların istek ve ihtiyaçlarına göre tasarlanmaktadır.

Lojistik depo nedir?

Lojistik antrepo veya antrepo, ürünlerin ve yüklerin belirli bir noktadan alındığı, belirli bir süre depolandığı ve istenilen yerlere taşınmaya hazır hale getirildiği bir süreçtir. Kullanılan depolar, ürünlerin ne kadar süreyle depolanacağına göre belirlenir. Depo terimi genellikle mal ve ürünlerin uzun süreli depolanması için kullanılır. Ancak kısa süreli depolara dağıtım merkezleri, süre daha da kısaysa bu depolara transfer merkezleri denir. Lojistikte depolama, birkaç farklı süreçten oluşur. Lojistiğin önemli bir parçası olan depolama, hem hizmet sağlayıcı hem de ürünlere sahip olan şirket için kritik öneme sahiptir. Ürünler doğru şekilde istiflenmeli, raf ömrü boyunca başarılı bir şekilde depolanmalı, transferler sorunsuz ve zamanında yapılmalıdır.

 Lojistik depolama hizmetleri

Atlas Movers’ın lojistik depolama hizmetleri birkaç farklı aşamadan oluşmaktadır. Depolama hizmetleri ürün özelliklerine ve raf ömrüne göre değişmekle birlikte birçok farklı sektörde eşya depolama hizmetlerine ihtiyaç duyulmaktadır. Lojistik depolar tekstil, gıda, endüstriyel, e-ticaret depoları gibi birçok alanda mevcuttur. Eşya Depolama hizmetleri, ürünlerin teslim alınması, yerleştirilmesi, kontrol edilmesi, sayımı ve sevkiyatı gibi tüm süreçleri kapsayabilir. Bu hizmetler sayesinde ürünler kontrol altında ve güvenli kalırken teslimat süreleri de kısalır.

Depolama hizmetleri, ürün ve malların taşınmasında ve depolanmasında etkin rol oynar. Bu nedenle lojistik sektörünün başka yerlerinde olduğu gibi depolama sırasında da sistematik araştırma gerektirir. Sistemli ve düzenli çalışma çok fazla verim getirir. Birkaç farklı süreçten oluşan depolama hizmetleri yelpazesi, müşteri ihtiyaçları ve ürün özelliklerine göre belirlenir.

 Online mağaza depolama hizmeti, ürünlerin online mağazada satılmadan önce depolanmasıdır. Elektronik alışverişin en önemli noktalarından biri olan bu sürecin doğru yönetilmesi şirketlerin işleyişi ve büyümesi için oldukça önemlidir. Bu nedenle, depo merkezleri sistematik olmalıdır. Bir çevrimiçi mağaza deposu, envanter, ürün takibi ve güvenliği ve teslimatlar gibi noktaların sorunsuz çalışmasını kolaylaştırır.

Depolama hizmetlerimiz teknolojik şekilde ve sistemli olarak yapılmaktadır.

  • Yurtiçi ve yurtdışında eşya depolama hizmeti
  • Gümrükleme öncesi ve sonrası depolama
  • Barkodlama sistemli ambalaj ve konteyner takip sistemi
  • Paketleme ve sarf malzeme hizmeti
Whatsapp
Cansu DEMİRCİ
Cansu DEMİRCİ
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?