Yurtdışına Nasıl Taşınırım?

Yurtdışına Nasıl Taşınırım?

Yurtdışına Nasıl Taşınırım?

Yurtdışına Nasıl Taşınırım?

Yurtdışına Nasıl Taşınırım?

Yurtdışına Nasıl Taşınırım?

Yurtdışına Nasıl Taşınırım?

Yurtdışına Nasıl Taşınırım?

Bulunduğunuz şehirden taşınmaya karar vermek oldukça radikal bir karardır. İnsanlar hayatını değiştirme ve yeni bir yere alışma konusunda sıkıntı yaşayabilirler. Bunun yanında farklı bir ülkeye gitme düşüncesi ise birçoğumuzu korkutabilir. Oysa günümüzde çok sayıda insan yeni bir ülkeye taşınarak köklü kararlar almaktadır. Yurtdışına nasıl taşınırım, diye merak ediyorsanız bu yazımızda size tüm incelikleri hakkında ayrıntılı olarak bilgi vereceğiz. Yurtdışına taşınma işlemi sandığınız kadar zor bir işlem değildir. Ancak bu süreçte her şeyi doğru yapmanız önemlidir. Her işte olduğu gibi farklı bir ülkeye taşınırken yaptığınız hamleler doğru olmazsa bu iş sizin için bir çıkmaza dönebilir. Yurtdışına taşınma konusunda bilmeniz gerekenler;

 • Farklı bir ülkeye taşınmanın farklı yanı size birtakım belgeler zorunlu kılmasıdır. Öncelikle bu ülkenin oturma iznine ihtiyacınız vardır. Bunun için de gideceğiniz ülkenin vizesini almalısınız. Bu işlemlerden sonra yeni bir ülkeye taşınabilirsiniz.
 • Gideceğiniz ülkede hizmet veren bir nakliye firması bulmalısınız. Nakliye firmasının kaliteli bir hizmet vermesine dikkat edin. Çünkü kaliteli hizmet vermeyen nakliye firmalarıyla çalışırsanız bu süreç uzayabilir.
 • Gümrükleme işlemi konusunda önceden biraz bir şeyler okuyun. Çünkü bazı eşyaları götürmenize izin verilmez. Nakliye işlemi bu sürece uygun olarak yapılmazsa eşyalarınız uzun süre gümrükte bekletilebilir.
 • Taşınma işlemi sonrasında evinize eşyalarınızı getirecek olan ekibin orada gerekli kurulumları yapacağından emin olun. Çünkü yeni bir kültürde bu işleri yapmak sizin için zor olabilir.
Yurtdışına Nasıl Taşınırım?

Yurtdışına Nasıl Taşınırım?

Gördüğünüz gibi yurtdışına nasıl taşınırım, sorusu sandığınız kadar zor bir süreç getirmemektedir. Yeter ki kaliteli bir nakliye firması seçin ve profesyonel bir ekipten hizmet alın.

İşlem Sırası Nasıl Gerçekleşir

Yurtdışına taşınma işlemini her firma yerine getiremez. Çünkü ülkemiz içinde taşınmaktan ziyade profesyonellik gerektiren bir işlemdir. Hal böyle olunca da sizlerin kaliteli bir hizmet alması gerekir. Kaliteli bir nakliye firması şöyle çalışır:

 • Eşyalarınız Belirlenir: Öncelikle araştırma yaparak bir nakliye firmasıyla iletişime geçtiğinizde görevliler evinize bir eksper yollar. Ücretsiz olarak gelen bu görevli evinizdeki eşyaların bir listesini çıkarır. Bu süreçte götürebileceğiniz ve götüremeyeceğiniz tüm eşyalar hakkında size bilgi verir. Daha sonra yapılan listeye göre bir fiyat teklifi hazırlanarak size sunulur.
 • Sigorta Sözleşmesi İmzalanır: Eşyalarınızın güvenliği taşıma işleminin kilit noktasıdır. Bu yüzden de eşyalarınızı taşırken eksper görevlisinin yaptığı listeye göre bir sigorta sözleşmesi oluşturulur ve karşılıklı olarak imzalanır. Yurtdışına taşınma işleminizde eşyalarınıza bir zarar verilmesi durumunda tüm maddi masraflar sigorta şirket tarafından karşılanır.
 • Gümrükleme ve Paketleme: Kaliteli lojistik firmaları yurtdışına eşyaların taşınması hakkında tüm yasal prosedürlere hakimdir. Bu yüzden de eşyalarınızı başka bir ülkeye taşırken başınıza gelebilecek tüm olumsuzlukları bilirler. Bu yüzden de paketleme ve gümrükleme işlemi uluslararası standartlara uygun olarak yapılır. Böylece gümrüklerde uzun süreler boyunca beklemek zorunda kalmazsınız.
 • Uzman Ekipler Çalışır: Nakliye firmaları uzman ekiplerle çalışmalıdır. Size kaliteli bir nakliye hizmeti verecek olan firmalar mutlaka alanında uzmanlaşmış ekiplerle çalışır. Personellerin taşıma, yükleme, paketleme ve marangozluk alanlarında uzman kişiler olması gerekir. Böylece süreç içinde eşyalarınızın başına gelebilecek tüm olumsuzluklar engellenmiş olur.
 • Geniş Araç Filosu Bulunur: Kaliteli lojistik şirketleri yurtdışına taşınma işlemleri için son model araçlar barındırır. Araç filoları farklı ihtiyaçlara yönelik hizmetleri size sunabilir. Ancak bu şekilde çalışmayan firmalar eski araçlarla başka ülkelere kadar olan nakliye çözümlerinizi tamamlayamazlar. Bu yüzden mutlaka kaliteli bir firmayla çalışmaya özen gösterin.

Yurtdışına Nasıl Taşınırım? sorusunda en büyük destekçiniz Atlas Movers Lojistik A.Ş

Atlas Movers ile yurtdışına nasıl taşınırım sorusuna son! Çünkü firmamız bu alandaki tecrübesiyle sizlerin tüm sorunlarını profesyonel şekilde çözecektir. Bizimle çalışmanızın avantajları;

 • Uzun yıllardan beri Avrupa’nın ve dünyanın birçok ülkesine başarılı binlerce nakliyat gerçekleştirdik.
 • Araç filomuzu her sene yenileyerek yolumuza devam ediyoruz.
 • Ekiplerimiz belli aralıklarla nakliye işlemleri hakkında gelişen yaklaşımları öğrenmek için hizmet içi eğitimlere katılıyorlar.
 • Gümrükleme süreçlerine uygun olarak tüm işlemleri yerine getiriyoruz.
 • Paketleme işlemlerimizle eşyalarınızın güvenliğini sağlıyoruz.
 • Sigorta sözleşmemiz ile eşyalarınıza bir zarar gelmesi durumunda gerekli tüm sorumluluğu üstleniyoruz.
 • Eşyalarınızın yeni adresinizde kurulumunu yapıyor ve evinizi sizlere oturacağınız bir halde teslim ederek çıkıyoruz.
23.10.2019
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Cansu DEMİRCİ
Cansu DEMİRCİ
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?