Yurtdışı Ev Taşıma

Yurtdışı Ev Taşıma
Yurtdışı Ev Taşıma

Yurtdışı Ev Taşıma

Yurtdışı Ev Taşıma

Her insan hayatının belli dönemlerinde çeşitli sebeplerle farklı şehirlere giderler. Bu taşınmaların bazıları kalıcı olurken bazıları da geçici olur. İşte bu süreçte yeni bir yere taşınmak için bir nakliye firması bulmanız gerekir. Özellikle farklı ülkeler arasında taşınacaksanız yurtdışı ev taşıma hizmeti alabileceğiniz firma sayısı sınırlıdır. Başka bir ülkede hizmet veren lojistik firması bularak eşyalarınızı taşıtabilirsiniz. Ancak bu süreçte nakliyeden yüklemeye kadar birçok detay vardır. Farklı ülkeye taşınmak için hizmet alırken şu adımları izleyin;

 • Öncelikle bir firma bulmak için araştırma yapın. Araştırmanın ekseni Türkiye’de ve taşınmak istediğiniz ülke arasında taşıma desteği vermesi gerekir. Sonrasında da bu firmalar arasında bir eleme yapın.
 • Tüm taşımacılık şirketleri sizlere bir fiyat verecektir. Bunun için evinize eksper görevlisi yollarlar. Belli bir program hazırlayın ve farklı şirketlerin eksper görevlilerinin evinize gelmesini sağlayın.
 • Daha sonra belirlenen hizmet ve fiyat tekliflerini karşılaştırarak sizin için en kaliteli hizmeti verecek firmayı seçin.
 • Firmanızı seçtikten sonra bir taşıma tarihi belirleyin. Bu tarihte üzerinize düşen tüm ön hazırlıkları eksiksiz olarak yerine getirin.
 • Farklı bir ülkeye taşınırken belgeler önemlidir. Bu yüzden gideceğiniz ülkenin oturma izni gibi farklı belgeleri hakkında fikir edinin. Gerekli bilgileri taşıma firması size sunacaktır. Aldığınız bilgiler doğrultusunda hemen verilen tarihe kadar tüm hazırlıklarınızı yapın ve belgeleri nakliye firmasına teslim edin.
Yurtdışı Ev Taşıma

Yurtdışı Ev Taşıma

Farklı Bir Ülkeye Sorunsuz Taşınmak

Türkiye’den farklı bir ülkeye sorunsuz taşınmak çok önemlidir. Çünkü gittiğiniz yerde eşyalarınızda bir sorun çıkması durumunda destek alabilecek bir yer bulamayabilirsiniz. İşte bu yüzden eşyalarınızı taşıtırken dikkat etmeniz gereken bazı durumlar vardır. Yurtdışı ev taşıma hizmetlerinde dikkat edilmesi gereken noktaları şöyle özetleyelim;

 • Eşya Listesi: Şirket belirleme aşamasında eksper görevlisinin evinize geldiğini söyledik. Bu görevli ücretsiz olarak evinize gelerek tüm eşyalarınızın bir listesini oluşturmaktadır. Burada önemli nokta küçük ya da büyük tüm eşyaları listeye yazdırmaktır. Çünkü taşıma sırasında eşyalarınızın durumuna göre detaylı ekipman ve araç yollanacaktır. Ayrıca eşyalarınızın listesi sigortalama aşamasında da size rehber olacak belge olmaktadır.
 • Sigorta: Kaliteli bir yurtdışı nakliye firması mutlaka sizlerden bir sigorta sözleşmesi isteyecektir.Çünkü firmalar taşıma işlemi sırasında eşyaların başına gelebilecek her türlü olaya karşı sorumluluk üstlenirler. Bu sorumluluğu da ortaya koyan temel belge sigorta sözleşmesidir. Eşyaların başına bir zarar gelmesi durumunda şirket tarafından ortaya çıkan tüm zararlar karşılanır.
 • Profesyonellik: Farklı bir ülkeye taşınmak sıkıntılı bir süreçtir. Bu yüzden de hizmet aldığınız firmanın profesyonel olması önemlidir. Profesyonel olmaya n bir firmadan hizmet almaya kalktığınızda eşyalarınız düzgün paketlenmez. Ayrıca bu süreçte gümrükleme işlemleri kurallara uygun şekilde yapılmalıdır. Bir firma gümrükleme sürecini kurallara uygun olarak tamamlamazsa eşyalarınız orada günlerce bekleyebilir.
 • Tecrübe: Nakliye firmasının uluslararası hizmet verirken en önemli özelliği tecrübesidir. Çünkü bu firma tecrübeli değilse o ülkedeki tüm uygulamalar hakkında bilgi sahibi olmaz. Bununla birlikte sizin eşyalarınızı doğru şekilde taşıyamaz. Tecrübeli firmalar tüm sürece profesyonelce yönetir. Ayrıca taşıma işlemi için gerekli belgeler size önceden söylenir. Böylece hiçbir prosedür konusunda sıkıntı yaşamazsınız.
 • Alt Yapı: Taşıma hizmeti almak istediğiniz şirketin alt yapısı güçlü olmalıdır. Çünkü bu şekilde olmayan bir firma taşıma işlemi sırasında sizlere sorun çıkaracaktır. Gerektiğinde tüm ülkelerde depolama hizmeti verilebilmelidir. Ayrıca taşıma işlemi için gerekli olan farklı alternatifler size sunulmalıdır. Uzaklığa ve gidilecek ülkenin durumuna göre gerekirse farklı taşıma yolları da işe koşulmalıdır.

İstediğiniz Ülkeye Atlas Movers Güvencesiyle Taşının

Yurtdışı ev taşıma hizmetleri genel olarak çok zor bir süreçtir. Bu yüzden Atlas Movers sizlere;

 • Güçlü alt yapısıyla gitmek istediğiniz ülkede ve Türkiye’de depolamadan malzemeye, paketlemeden montaja kadar birçok konuda alt yapısını tamamlamıştır.
 • Farklı çözümler getirerek taşıma işleminizin en sorunsuz şekilde tamamlanması adına gerekli tüm adımları atar.
 • Yeni bir ülkeye taşınırken gerekli tüm belge ve süreçler hakkında yapmanız gerekenleri size önceden iletir.
 • Uzun yıllara dayanan yurtdışı nakliye tecrübesiyle size binlerce referans sunabilir.
 • Gitmek istediğiniz ülkeye farklı alternatiflerle ulaşmanızı sağlar. Ayrıca uzman personelleri ve gelişmiş araçları ile eşyalarınızı sorunsuz taşır ve gideceğiniz adrese kurulumunu yapar.
 • Yurtdışı Ev Taşıma

  Yurtdışı Ev Taşıma

31.10.2019
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Cansu DEMİRCİ
Cansu DEMİRCİ
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?