Uluslararası Evden Eve Nakliyat

Uluslararası Evden Eve Nakliyat
Uluslararası Evden Eve Nakliyat

Uluslararası Evden Eve Nakliyat

Uluslararası Evden Eve Nakliyat

İnsanları bir yerden bir yere iş, okul ya da  başka sebeplerle gitmesi kaçınılmazdır. Tabii bu süreç oldukça büyük bir iş yükünü beraberinde getirmektedir. İnsanlar eskiden sadece köyden kente ya da şehirler arası taşınıyorlardı. Ancak uluslararası evden eve nakliyat hizmetlerinin gelişmesi ve ticaretin ülkeler arası sınırları ortadan kaldırması sebebiyle farklı ülkelere yapılan taşınma işlemleri oldukça yaygın hale geldi.

Günümüzde insanlar daha iyi bir yaşama sahip olmak ya da farklı beklentilerini karşılayabilmek adına Türkiye’den çıkarak gerek kara bağlantısı olan gerek de kıtalar arası başka ülkelere taşınmaktadır. Bu süreçte en sancılı aşama nakliye hizmetleridir. Uluslararası nakliyat işlemlerinde;

 • Eşyalarınız uzun yola karşı gerekli önlemler alınarak taşınmalıdır.
 • Gümrüklerden geçişler sırasında eşyalarınızın kontrolü yapılmaktadır. Bu yüzden de eşyalarınız resmi durumlara uygun olacak şekilde paketlenmelidir.
 • Eşyalarınızın taşındığı araçlar çağın şartlarına uygun ve uzun yollara dayanabilecek yapıda olmalıdır.
 • Eşya taşıma işlemleriniz profesyonel bir ekip tarafından yürütülmelidir.
 • Lojistik alanında farklı ülkelere hizmet götürebilecek kalitede bir firma ile iş birliği yapmalısınız.
 • Ülkeler arası yapılacak olan nakliye işlemlerinde gerekli resmi yazışmalar en doğru sürede yürütülmeli ve planladığınız tarihte her ayrıntı hazır olmalıdır.
 • Eşyalarınızın taşınma aşamasında mutlaka sizleri de sürece dahil etmek önemlidir. Sizler de evinizin taşıma aşamasıyla ilgili gerekli tüm bilgileri ayrıntılı olarak almalısınız.

a Uluslararası Evden Eve Nakliyat

Uluslararası Evden Eve Nakliyat Aşamaları

Farklı bir ülkeye taşınıyorsanız, nakliye işleminiz biraz daha detaylı olacaktır. Genel olarak süreç aynı olsa da yapılacak bazı işlemlerin sırası ve iş akışı farklıdır. Uluslararası evden eve nakliyat işlemlerinde şu aşamalar izlenmelidir;

 • Talep ve Tespit: Başka bir ülkeye taşınmaya karar verdiğinizde öncelikle bir lojistik firması bulmanız gerekir. Bu firma yapılacak olan işlem konusunda tecrübeli ve yeterli donanıma sahip olmalıdır. Araştırmanız sonucunda karar verdiğiniz firmadan talepte bulunursunuz.
  Ülkeler arası nakliyat
  talebiniz doğrultusunda firmanın eksper görevlisi belirttiğiniz tarihte adresinize gelir. Evinizdeki tüm eşyaların detaylı bir listesi çıkarılır. Daha sonra bu liste uzman ekibe iletilmek üzere beklemeye geçilir.
 • Fiyat Teklifi: Eksper görevlisinin yaptığı liste doğrultusunda uzman ekiplerin yaptığı çalışmalar sonucunda eşyalarınızın taşınma işlemi için size bir fiyat teklifi iletilir. Bu teklifin içinde ülkemizdeki adresinizde eşyaların uygun formatta paketlenmesi, yüklenmesi, taşınması ve gidecek ülkedeki adresinizde açılarak kurulması vardır. Sizler fiyat teklifini kabul ettiğinizde artık fiili olarak iş akışı başlar.
 • Sigorta ve Randevu: Fiyat konusunda firma ile anlaştıktan sonra sizlere eşyalarınızı koruma altına alan bir sigorta sözleşmesi imzalatılır. Bu sözleşme taşıma sırasında nakliye şirketine bağlı olan en ufak zararınızın bile karşılanmasını kapsar. Yani sizlerin eksper listesinde olan en ufak bir eşyaya bile zarar gelirse sigorta şirketi zararınızı karşılayacaktır. Uluslararası evden eve nakliyat işlemlerinde bu sigorta zorunludur. Daha sonra sizler de bir tarih belirlersiniz ve o gün ekipler anlaştığınız saatte evinize gelerek süreci başlatırlar.
 • Paketleme ve Yükleme:

 • Nakliyat firması belirlenen saatte gelerek tüm eşyalarınızı gümrükte istenen resmi detaylara göre paketler. Bu işlem sırasında eşyalarınızın sağlamlığı da güvence altına alınır. Daha sonra gerektiğinde asansörlü nakliyat süreci de devreye sokularak tüm eşyalarınız ulaşım aracına yüklenir. Bu süreçten sonra artık ulaşım aşaması başlar.
 • Ulaşım ve Montaj: Sizlere belirtilen süre içinde eşyalarınız yeni taşınacağınız ülkedeki adresinize ulaştırılır. Daha sonra tüm eşyalarınız indirilir ve sağlamlık açısından kontrolü yapılarak açılır. Belirttiğiniz noktalara eşyalar yerleştirilir. Yatak, dolap gibi eşyalarınızın da montaj işlemleri uzman ekipler tarafından yapılır. Bu süreç sonunda taşınma işleminiz başarıyla tamamlanmış olur.

Uluslararası Evden Eve Nakliyat Çözümleriniz Atlas Movers ile Sizlerle!

Uluslararası evden eve nakliyat süreci oldukça profesyonellik gerektiren bir durumdur. Peki neden Atlas Movers?

 • Tecrübe: Atlas Movers lojistik alanında uzun yıllara dayanan bir uluslararası taşımacılık tecrübesine sahiptir. Bu yüzden eşyalarınızı en doğru çözümlerle dünyanın birçok yerine güvenle ulaştırabilirsiniz.
 • Gelişmiş Araç Filosu: Atlas Movers araçları en son modeldir ve tüm teknolojik imkanları barındırmaktadır. Eşyalarınız dünyanın birçok ülkesindeki alt yapı gücüyle taşınır, saklanır ve güvenle gelişmiş araç filosu sayesinde gideceği yere ulaştırılır. Size sadece yeni evinizde eşyalarınızı bekleme işi kalır.
 • Uluslararası Evden Eve Nakliyat

  Uluslararası Evden Eve Nakliyat

25.09.2019
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Cansu DEMİRCİ
Cansu DEMİRCİ
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?