HABERLER

Macaristan’dan Türkiye’ye eşya taşıma Hakkında Genel Bilgiler

Sorunsuz, sıkıntısız ve güvenli şekilde ev taşımak önemli bir konudur. Özellikle de işlemler yurtdışına yapılıyorsa, daha fazla titizlik gerektirir. Macaristan’dan Türkiye’ye eşya taşıma ya da tam tersi bir taşınmada, dikkat edilmesi gereken bazı önemli konular vardır. Yasal olarak işlemlerin yapılması, evrakların hazırlanması ve sürecin doğru şekilde takip edilmesi gerekir. Bu nedenle makalemiz size ön bilgilendirme yapacak ve sorularınızı kabaca yanıtlayacaktır.

Macaristan Zati Eşya Taşıma Süreci Nasıl İşler?

Belirli aşamalarda yapacağınız işlemler sonucunda, eşyaların aktif olarak taşınmasında sorun yaşamazsınız. Kişisel eşyalar olarak bilinen zati eşya kavramı, ticari maldan ayrılmanıza olanak sağlar. Macaristan zati eşya taşımacılığı işlemlerinde, kişilerin eşyalarını, gereksinim duyduğu materyalleri beraberlerinde götürmekteyiz. Bu anlamda ülkeye götürmeleri olarak tanımlanır. Ticari mal kapsamında olmadığı için gümrük beyannamesinde kodu farklı ve işlem ücreti cüzi olacaktır.

Macaristan Ev Taşıma Firmaları Hakkında

Macaristan’dan Türkiye’ye eşya taşıma

Macaristan’dan Türkiye’ye eşya taşıma

Bu tarz bir işlem yapmak istediğinizde, geleneksel yöntemlerden farklı olarak bazı yasal süreçlere tabi olursunuz. Sizin gibi nakliye yapacak firmalar da, yurt dışına çıkmak adına en hızlı ve doğru işlemleri yapacak, etkin ve kaliteli bir hizmet sunacaktır. Macaristan eşya taşıma şirketi yetki belgesi sahibi olan, her türlü iş akışını bilen firmamız, sizin için en özel çözümleri sunacaktır. Uzun yıllardan beri bu konuda deneyim sahibi olarak kurumsal yapısı ile yüzlerce müşterinin hizmetini gerçekleştirmiş bulunmaktayız.

Macaristan Ev Taşıma Nasıl Yapılıyor?

Kuralları işlemler bütünü olan bu sistem, bazı yasal zorunlulukları da beraberinde getirir. Eşyaların toplanması esnasında da dikkat edilmesi gereken unsurlar vardır. Macaristan ev eşyası taşıma anlaşmaları gereği, aşağıda belirtilen yasaklı ürünleri yükün içine koyamazsınız.

  • Akıcı, kokacak ve bozulacak gıda maddeleri
  • Patlayıcı ve yanıcı maddeler
  • Yasal olarak geçişine izin verilmeyen maddeler
  • Ticari mal olarak sayılan malzemeler

Tüm konular size konsolosluk başvurunuzda bildirilecektir. Bu şekilde işlemlerinizi yaparken bunları göz önünde bulundurulmalısınız.

Macaristan Eşya Taşıma Yaparken Nelere Dikkat Etmeli?

Bu tarz bir işlem yaparken,  elbette belli başlı bazı konulara dikkat etmeniz gerekiyor. Yasal olarak yapılması gerekenlerden eksikleriniz olursa, eşyalarınız gümrüklerde giriş çıkış sorunu yaşayabilir. Daha çok Macaristan ev nakliyesi konusunda getirilen düzenlemeler ile bu işlemler belirlenmiş olduğu için sorunsuz bir nakliye yapabilmeniz, doğru prosedürleri takip etmeniz sayesinde olacaktır. Bu yazımızda da yapılması gerekenler konusunda size yüzeysel bilgiler aktarılmaktadır.

Macaristan’dan Türkiye’ye eşya taşıma

Macaristan’dan Türkiye’ye eşya taşıma

Macaristan ev nakliyat İşlemlerinde nereden destek alabilirim?

Bu konuda danışmanlık yapan firmamız, size gerekli yönlendirmeleri yaparak destek olacaktır. Yapılması gerekenler, izinler ve belgeler konusunda en doğru açıklamaları zamanında alacaksınız. Ayrıca Macaristan’a taşınmak için eşyalarınızı nasıl toplamanız, paketlemeniz gerektiği konusunda da bilgi birikimimizden yararlanabilirsiniz. Bu anlamda tüm eşyalar uluslararası nakliyecilik kurallarına uygun olarak paketlenip, içerik listeleri oluşturulduğunda sorun olmayacaktır.

Macaristan’a eşya göndermek için ilk yapılması gereken nedir?

Bu konuda ilk adım firmamız ya da bu işi yapabilecek kurumsal bir firma ile görüşüp, ön değerlendirmeleri yapmaktır. Konsolosluk için gerekli olan evraklar, sonrasında yapacaklarınızı size aşamaları ile aktarabiliriz. Bu sayede Macaristan’a eşya gönderme için gerekli olan tüm bilgilere sahip olacak, zaman kaybetmeden en doğru iş akışını gerçekleştirmiş olacaksınız. Aynı zamanda sizlere sunulan bu özel hizmet, nakliye ve eşyaların toplanması gibi tüm detaylar ile birlikte sunulacaktır. Ekspertiz hizmetimizi de bu şekilde ücretsiz alabilirsiniz.

Macaristan evden eve nakliye yapabilir miyim?

Tüm ülkelerde olduğu gibi Macaristan’da da bu şekilde bir nakliye hizmeti almanız mümkün. Firmamız yapmış olduğu özel anlaşmalarla, size bu bölgede de nakliye hizmeti sunmaktadır. Bunun için bizimle Macaristan evden eve taşımacılık sözleşmesi yapmanız yeterli olacaktır. Kolay ve pratik bir şekilde evinizi dilediğiniz yere taşıta bileceksiniz. Genel olarak elde edeceğiniz verim, zaman ve maliyet avantajlarını da firmamız ile yapacağınız görüşmede görmüş olursunuz. Bu şekilde etkin sonuçları alırsınız.

Macaristan’dan Türkiye’ye eşya taşıma

Macaristan’dan Türkiye’ye eşya taşıma

Macaristan ev taşıma fiyatları Hesaplanırken neler dahil edilir?

Bu tarz bir hesaplama yaparken öncelikle tüm nakliye hesaplamalarında olduğu gibi iki değişken dikkate alınır.

  1. Eşyaların kapladığı hacim
  2. Evden eve taşıma yapılacak olan mesafe

Elbette Macaristan evden eve nakliyat konusu ve Türkiye’den bu işlemi yapma arasında tarife farkı olduğundan ülke içi daha uygun fiyatlara mal olacaktır. Aynı zamanda tüm bunların haricinde alınacak olan hizmete değişken olarak eşyaların paketlenmesi, araca yüklenme süreci ve gideceği yerde yerleştirilmesi de talep edilmesi halinde eklenecektir.

YORUMLAR:

henüz yorum yok