HABERLER

Katar’dan Türkiye’ye Eşya Taşıma Süreç Yönetimi

Ülkemizden farklı ülkelere ya da diğer ülkelerden ülkemize tamamen, uzun süreli ya da iş/ okul gibi nedenlerle gelip gidenler, zati eşyalarını da getirebilirler. Aynı zamanda durumun ne yönde olduğuna bakılmaksızın, yasal sürecin doğru şekilde gerçekleşmesi neticesinde nakliye işlemleri de kısa sürede son bulacaktır. Katar’dan Türkiye’ye eşya taşıma için de benzer işlemler yapılır. Önemli olan konu taşınacak olan eşyaları ticari sıfattan çıkartmak ve izinleri alarak gümrükten muaf konuma getirmektir.

Katar Ev Eşyası Taşıma İçin Neler Gereklidir?

Bu tarz bir taşınma için öncelikle gideceğiniz ülkede oturma izninizin olması gerekir. Konsolosluk başvurusunda zaten bu ve benzeri bazı belgeleri sunmanız istenecektir. Oturma iznin belli süreleri aşması, güncel pasaportunuz ile oturacağınız eve ait resmi kontrat belgeleri resmi makamlara sunulacaktır. Katar ev taşıma konusunda firmamızdan destek alarak, işlemlerinizi sorunsuz bir şekilde halledebilirsiniz. Yapılacak olan iş akışı sayesinde, en farklı sonuçlara, en hızlı şekilde ulaşabilirsiniz.

Katar Ev Taşıma Firmaları

Katar’dan Türkiye’ye eşya taşıma

Katar’dan Türkiye’ye eşya taşıma

Nakliye için uzman bir ekipten destek alınması önemlidir. Yurt içi taşımacılıktan farklı olarak uluslararası nakliye yapabilme kabiliyetine ve izinlerine sahip firmalar tercih edilmelidir. Her işlem yetkisi gibi nakliye araçlarının da bu belgeleri almaları, bunlarla ve eşyaların izin belgeleri ile yola çıkmaları gerekmektedir. Katar eşya taşıma şirketi arayışınızı yaparken, firma yetkililerine ilgili izin belgelerinin olup olmadığını mutlaka sormalısınız. Bu şekilde gümrük işlemlerinde sorun yaşamadan eşyalarınızın geçişi sağlanacaktır.

Katar Eşya Taşıma Kuralları

Eşyalarınız içinde bulundurulması yasaklı olan malzemeler vardır. Bu konuya itina ile yaklaşmalısınız.

Yanıcı maddeler, yakıcı ya da patlayıcı ürünler eşyalardan ayıklanmalıdır

Malzemeler nakliye kurallarına göre paketlenmeli, tehlike içermeyecek şekilde ürünler düzenlenmelidir

Ürünler içinde özellikle bozulacak, kokacak ve sıkıntı yaratacak gıda maddeleri olmamalıdır

Tüm bu konular Katar ev nakliyesi başvurusu için konsoloslukla temas kurduğunuzda size bildirilecektir. Eşyaları ayırma ve istenilen şekilde paketleme konusunda firmamızdan da destek alabilirsiniz. Bu şekilde sorun yaşamdan, kırılacak ve dökülecek ürünlerin uygun şekilde paketlenecektir.

Katar Zati Eşya Taşımacılığı

Kişilerin yaşamlarını sürdürebilmeleri için gerekli olan tüm ev eşyalarına zati eşya denir. Bunlar içinde kılık kıyafetten, mutfak araç ve gereçlerine, elektronik eşyalardan ev tekstil ürünlerine kadar farklı ürünler vardır. Katar zati eşya taşıma için yapılacak olan işlemler içinde bu eşyaların ayrıştırılması, kolilere doğru şekilde konuşması ve listelerin oluşturulması gelmektedir. Aynı zamanda etkili ve sorunsuz bir taşınma adına bu işlemlerin yapılması önemlidir. Bu anlamda aksi takdirde yapılmayan ya da eksik yapılan konulardan dolayı gümrük geçişiniz sağlanamayabilir.

Katar Ev Nakliyat Çözümleri

Katar’dan Türkiye’ye eşya taşım

Katar’dan Türkiye’ye eşya taşım

Alacağınız hizmetin kapsamını her zaman siz belirlersiniz. Bu şekilde ödeyeceğiniz fiyatta bütçeniz ile doğru şekilde orantılanır. Eşyaları kendiniz toplar ve gittiği adreste kendiniz yerleştirirseniz bu hizmet için ödeme yapmazsınız. Ancak Katar’a taşınmak konusunda zamanınız kısıtlı ise firmamızdan bu hizmetleri cüzi ücretler karşılığında talep edebilirsiniz. Aynı zamanda yapılacak olan işlemler normal nakliye işlemlerinden ayrı bir kapsamda fiyatlandırılacaktır.

Katar Ev Taşıma Fiyatları

Ücretlendirme bu tarz bir nakliye işleminde belli kriterler göz önüne alınarak hesaplanır. Eşyaların hacimleri belirleyici ilk kıstastır. Eşyaların doğru şekilde paketlenmesi bu anlamda önemlidir. Aynı zamanda bunun haricinde mesafe fiyatı belirleyen ikinci önemli unsurdur. mesafe kilometre bazından hesaplanarak ücrete yansıtılacaktır. Ayrıca Katar evden eve nakliyat yaptırmak istediğinizde de bölgede bulunan yetkililerimiz size en hızlı desteği sağlayacaklardır. Bunun için iletişim kurmanız yeterlidir.

Katar’dan Türkiye’ye eşya taşım

Katar’dan Türkiye’ye eşya taşım

Katar’dan Türkiye’ye eşya taşıma

Ülkeler arası nakliyenin haricinde istenilen ülkede, evden eve nakliye konusunda da sizlere hizmet vermekteyiz. Bunun için yasal bir yetki ya da belgeye gerek yoktur. Ülke sınırları içinde istediğiniz yerden başka bir yere nakliye hizmeti alabilirsiniz. Firmamız Katar evden eve konusunda da çözüm ortakları aracılığı ile sizlere en kapsamlı ve özgün hizmeti sunmaktadır. Yapılacak olan işlemler içinde sadece eşyaların ve mesafelerin bilinmesi yeterlidir.

Katar’a Eşya Göndermek İçin Ne Yapmalıyım?

İlk aşamanız firmamızla iletişim kurmak olacaktır. İşin kapsamı, tahmini süre, bütçe ve yasal işlemler konusunda size bazı bilgiler aktarılacaktır. Bu şekilde kafanızda bir iş planı oluşacak, yanlış yapmaktan korunmuş olacaksınız. Katar’a eşya gönderme işlemleriniz yetki belgesi ile firmamız tarafından da yapılabilir. Aynı zamanda eşyalarınızı yükleyebilir, karşılamak için Katar’a geçebilirsiniz. Bu süreçte bizler de burada yapılması gerekenleri yaparak, en kısa sürede eşyalarınızı istediğiniz adrese teslim edebiliriz.

 

YORUMLAR:

  1. Yorum by Melih on 1 Şubat 2020 12:27 pm

    Merhaba Qatar-Doha dan beyaz eşyamı Türkiye-Kocaeli ye getirtmek istiyorum.