trende

Türkiye İsviçre Eşya Taşıma

Türkiye İsviçre Eşya Taşıma
Türkiye İsviçre Eşya Taşıma

Türkiye İsviçre Eşya Taşıma

Türkiye İsviçre Eşya Taşıma

Ülkemizden farklı ülkelere, diğer ülkelerden de ülkemiz göç ya da ikamet değişikliği zamanımızda yoğundur. Bu gibi durumlarda kişiler kendi eşyalarını da yeni ülkeye transfer etmek, eşya alma derdinden kurtulmak ister. Türkiye’den İsviçre’ye ev taşıma konusu da bu kapsamda yoğun yaşanan bir işlemdir. Bu süreç, izinler ve eşyaların doğru şekilde toplanması, paketlenmesi, araç izinleri ve gümrük belgelerinin yapılması gibi işlemleri içerir.

Türkiye İsviçre Eşya Taşıma Prosedürleri Nelerdir?

Eşyalar toplanırken, uluslararası ev eşyası paketleme ve içerik kuralları geçerli olacaktır.

  • Eşya paketleri içinde hiçbir şekilde yanıcı, yakıcı, patlayıcı madde bulundurulmamalı
  • Eşyalar doğru şekilde istif edilerek, listelenmeli ve ayrıştırılmalı
  • Malzemeler içinde kokacak, akacak ve bozulacak gıda maddelerine yer verilmemeli
  • Yüklenecek araç ve eşyalar uluslararası standartlarda sigortalanmalı
  • Kırılacak eşyalar güvenli şekilde paketlenmeli ve kırılacak ibaresi ile belirtilmeli
  • Eşyaların listeleri ile konsolosluk listeleri onaylı şekilde gümrük birimine sunulmalı

Tüm bu aşamalar işlemlerin daha hızlı ve titizlikle yapılmasına olanak sağlayacak şekilde planlanmıştır. İsviçre ev nakliyesi konusunda yukarıda sayılan maddeler, işlerin doğru şekilde yapılabilmesine olanak sağlamaktadır.

Türkiye’den İsviçre’ye Eşya Taşıma

Türkiye’den İsviçre’ye Eşya Taşıma

Türkiye İsviçre Eşya Taşıma Hakkında Genel Bilgiler

Sorunsuz bir nakliye için elbette yapmanız gereken işlerin doğru şekilde planlanması önemlidir. Bu kapsamda alınacak olan bilgiler, iş akışı ve belgeler konusunda uzman ekibimizden destek talep edebilirsiniz. İlk kontak ile İsviçre ev eşyası taşıma iş akışını size anlatarak, yapılması gerekenleri detaylı şekilde anlatabiliriz. Bu sayede işlerinizi daha temiz ve sorunsuz olarak başlatabilir, aynı şekilde sonlandırabilirsiniz. Sizlerden gelen talepler doğrultusunda aktif bir iş planlaması çıkartılacaktır.

Türkiye İsviçre Eşya Taşıma Firmaları Var mı?

İş anlaşması yapabilmek için yetkin firmalardan hizmet alınması önemlidir. Yurt dışına ev eşyası taşımak için gerekli izin belgeleri olan firmaları tercih etmeli, bu sayede sorun yaşamadan en farklı deneyimi kusursuzca yaşamalısınız Türkiye İsviçre Eşya Taşıma aradığınızda, ülkemizde çok fazla bu konuya hakim olunmadığını göreceksiniz. Bu anlamda firmamız bu konuda yıllardan beri işlem yaptığı için en aktif sonuçları en hızlı şekilde almaktadır. Sizlere her konuda desteği uzman şekilde sunar.

İsviçre Ev Nakliyat Konusu Başvurusu Nasıl Yapılıyor?

Türkiye’den İsviçre’ye Eşya Taşıma

Türkiye’den İsviçre’ye Eşya Taşıma

Yurtdışında bir yere komple taşınmak için resmi kanallara başvuru yapmanız gerekir. Ülkemizden İsviçre’ye taşınmak istediğinizde, İsveç Konsolosluğu ile görüşmeniz gerekir. Aynı zamanda buraya sunacağınız gerekli belge ve dilekçeleri vererek, iş akışınızı başlatırsınız. Konsolosluk sizden pasaport, oturma izni, çalışma izni gibi eşyalarınızı götürmenizi gerektiren durumları netleştiren belgeler ister. Sonrasında eşyaların neler olması gerektiğinde size bilgi formu sunar. Bu form ile yasaklı ürünler, paketleme ve listeleme standartları netleşir.

İsviçre’ye Eşya Göndermek Mümkün Mü?

Ülkemizden dünya geneline ev eşyası göndermek mümkündür. Bu eşyaları yeni yaşam alanınıza götürerek, yeni evinizde sizler de kullanmaya devam edebilirsiniz. İsviçre’ye eşya gönderme işlemlerinde, seçenekler çok fazla değildir. Genel olarak yüklü eşya olduğu için karayolu tercih edilecektir. Aynı zamanda gümrük ve diğer prosedürler için yukarıda belirtilen işlemleri yapmalı ve gerekli izinleri almış olmalısınız. Aksi durumda gümrük giriş ve çıkışlarında sorun yaşanabilir.

Türkiye İsviçre Eşya Taşıma Fiyatları Ne Kadar Tutar?

Yurt dışı nakliye için kullanılan kilometre tutarı sabittir. Bu gidecek olan kilometre ile çarpılarak elde edilir. Ayrıca eşyaların metreküp bazında belirlenmesi gerekmektedir. Bunun içinde belli bir kat sayı vardır. İsviçre evden eve nakliyat yapmak isterseniz, ülkenin fiyatları baz alınacaktır. Aynı zamanda maliyetleri düşürmek adına eşyaları kendiniz paketleyebilir ve yerleştirebilirsiniz. Bu şekilde sadece nakliye fiyatı ödersiniz. Bu sayede gümrük vergisi ev eşyalarında çok az bir tutar olarak alınacaktır.

Türkiye’den İsviçre’ye Eşya Taşıma

Türkiye’den İsviçre’ye Eşya Taşıma

İsviçre Zati Eşya Taşıma Nedir?

İnsanların yaşamlarını sürdürebilmeleri için gerekli olan eşyalara zati eşya denir. Yurt dışında yaşamanız gerektiğinde, kendinizle birlikte bu yaşam eşyalarını da götürebilme hakkınız bulunuyor. Bu nedenle uluslararası standartlarda İsviçre zati eşya taşımacılığı genel olarak kabul gören bir işlemdir. Sizler de İsviçre’de yaşamaya, okumaya ya da çalışmaya gidecekseniz, uzun süreli dönemleri kapsıyorsa, eşyalarınızı götürmeniz mümkündür. Bu şekilde masraflarınızı da ciddi anlamda düşürürsünüz.

İsviçre Evden Eve Nakliye Yapabilir Miyim?

Gittiğiniz ülkede farklı nedenlerle ev taşımanız da gerekebilir. Şehir değişimi veya benzer durumlarda eşyalarınızı yurt içi taşıma yapabilirsiniz. Bu sayede İsviçre evden eve taşımacılık hizmeti talep edebilirsiniz. Ülkemizde olduğu gibi yurt dışında da birçok ülkede bu hizmet sağlanmaktadır. Sizler de dilediğiniz zaman firmamızdan bu tarz bir hizmeti talep edebilirsiniz.

10.08.2019
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Cansu DEMİRCİ
Cansu DEMİRCİ
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?