Türkiye İngiltere Ev Taşıma

Türkiye İngiltere Ev Taşıma

Türkiye İngiltere Ev Taşıma

Ülkemizden farklı ülkelere taşınma sürecinde, ev eşyalarının nakli de gündeme gelmektedir. Dünyanın birçok yerine ülkemizden göç olduğu kesindir. Bunlar içinde İngiltere’de yoğun talep görmektedir.Türkiye İngiltere Ev Taşıma  ve tam tersi durumlarda yapılacak olan işlemler, prosedürler ve diğer ayrıntılar için makalemizi okuyabilirsiniz. Tüm bunların haricinde bire bir görüşme sağlamak için randevu alabilir, ekspertiz hizmetimizi de kullanabilirsiniz.

Türkiye İngiltere Ev Taşıma İşlemlerinde İş Akışı

Bir ülkeden başka bir ülkeye taşınmanız durumunda eşyalarınızı da taşımak isteyebilirsiniz. Ancak yasal olarak izne tabi olan bu konu, gümrük işlemlerinde size geçiş sağlayacak bazı belgeler ile mümkün olmaktadır. Bu nedenle Türkiye İngiltere Ev Taşıma  yasal sürecine hakim olmanız gerekmektedir. Sizlere sınırsız destek verebilecek ekibimiz ile tüm sorularınızı yanıtlayabiliriz. Yapılacak olan işlemleri en detaylı şekilde size anlatabilir, iş planınızı hazırlamanızda yardımcı olabiliriz.

Türkiye’den İngiltere’ye Ev Taşıma

Türkiye’den İngiltere’ye Ev Taşıma

Türkiye İngiltere Ev Taşıma Nasıl Gerçekleşmektedir?

Öncelikle aşağıda belirtilen evraklar ile İngiltere Konsolosluğuna zati eşya taşıma belgesi çıkartmak için başvuru yapmalısınız.

Pasaport

Oturma ya da çalışma izni

Öğrenci iseniz okulun kabul yazısı ya da daveti

Maddi durum bildirgesi

İngiltere’de gideceğinizde oturacağınız evin onaylı kontrat belgesi

Bu belgeleri hazırlayıp, başvuruyu tamamlayabilirsiniz. Başvuru esansında sizlerden bazı yükümlülükleri yerine getirmeniz istenecektir. Türkiye İngiltere Ev Taşıma  için bu kurallara uymalısınız. Aksi durumda eşyalarınızın gümrükte bağlanması söz konusu olabilir.

Türkiye İngiltere Ev Taşıma Nedir ve Kuralları Nelerdir?

Türkiye’den İngiltere’ye Ev Taşıma

Türkiye’den İngiltere’ye Ev Taşıma

Zati eşyalar, kişiler ile bir bütündür. Yaşamlarını sağlamak amacı ile kullanılan tüm ev gereçleri, mobilyalar, tekstil ürünleri ve elektronik eşyalar zati eşya kavramı içinde yer alır. Bu ayrımın yapılması ise sizi gümrükte bulunan ve geçiş yapan diğer ticari mallardan ayırmak adına belirlenmiştir. İngiltere zati eşya taşımacılığı kapsamına giren tüm malları, vergi ve harçları ödemeden geçirmeniz mümkündür. Bazı ülkeler ufak meblağlarda harçlar alabilirler. Bunlar size görüşme esnasında ya da konsoloslukta belirtilecektir.

İngiltere Ev Nakliyat Konusu

Ülkeler arası nakliyenin en can alıcı özelliği gümrük muafiyetidir. Ticari mallardan ayrıştırılan zati eşyalar, kişilerin yeni adreslerinde kendi eşyalarını kullanabilmelerine olanak sağlar. Bu ve benzeri durumlar, hayatı kolaylaştıran ve kişilerin taleplerinden doğan kurallardır. İngiltere’ye taşınmak istediğinizde sizler de bu muafiyetten yararlanmak adına izin belgelerini düzenletebilirsiniz. Yapılacak işlerin çok karmaşık gelmesi durumunda firmamızın uzman ekibinden destek almanız mümkün olacaktır.

İngiltere’ye Eşya Göndermek

Ticari mal, numune ya da zati eşya gibi kavramlar, gümrük mallarının sınıflandırılması anlamına gelir. Bu sınıflandırma, eşyalara uygulanacak mallar üzerinden vergi alınmasını düzenlemektedir. Ancak İngiltere’ye eşya gönderme kapsamı zati eşya ise muafiyetler belirlenmiştir ve bunlara uyulacaktır. Eşyaların ticari mallardan arındırılmış olması, içeriğinin temiz olması, yasal olarak yasaklı ve ülkeye girmesine izin verilmeyen malların olmaması önemlidir. Aksilik yaşandığı bir durumda gümrük malları bağlayarak bazen imha yoluna bile gidebilir.

İngiltere Ev Taşıma Fiyatları

Nakliyenin fiyatları dünya genelinde belli değişkenlere bağlı olarak belirlenir. Öncelikle eşyaların gideceği mesafe, sonrasında eşyaların ebatları dikkate alınır. İlk etapta eşyalarınızın ebatlarını, metreküpünü belirlemek adına ekspertiz hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Ayrıca bu hesaplamalar İngiltere evden eve nakliyat için de aynı şekildedir. Alınacak olan hizmetin kapsamı değiştikçe fiyatta değişecektir. Tüm bunlara ek olarak mecburi seyahat emtia sigortası da kullanıcının ödeyeceği bir bedeldir.

İngiltere Ev Taşıma Firmaları

Türkiye’den İngiltere’ye Ev Taşıma

Türkiye’den İngiltere’ye Ev Taşıma

Hizmet almak istediğiniz firma, sizi yarı yolda bırakmayacak, kurumsal yapıya sahip olan bir firma olmalıdır. Etkili çözümleri anında sunabilecek, yetki belgeleri olan firmaları tercih etmelisiniz. Özellikle İngiltere eşya taşıma şirketi adı altında çok fazla kötü niyetli insanın bulunduğunu bilmeniz gerekir. Bu nedenle yapısal olarak profesyonel ve referanslı şirketleri tercih etmenizde yarar vardır. Firmamız uzun yıllardan bu yana alanında öncü ve yaygın bir kurumdur. Aynı zamanda bunu daha ilk görüşmemizde anlayabilirsiniz. Tercihlerinizi yaparken bunun etkisini de hissedersiniz.

İngiltere Evden Eve Nakliye Yapılıyor Mu?

Ülkeler arası ve ülke içi nakliye konusunda uzman olan firmamız, sizlere en etkili ve özel hizmetleri sunmak için çalışmaktadır. Bu nedenle alacağınız hizmetin kusursuz olması bizim için önemlidir. Tıpkı ülke dışına eşya taşıma gibi İngiltere evden eve taşımacılık konusunda da hizmetlerimizi deneyebilir, ihtiyaç halinde bizimle iletişim kurabilirsiniz. Bu şekilde aktif ve sorunsuz bir eşya taşıma sürecini başarılı bir şekilde yapılandırmış olursunuz.

 

02.08.2019
Ziyaretçi Yorumları (7)
 1. Perihan dedi ki:

  İstanbul’dan İngiltere galeri eşyalarımı götürmek istiyorum

 2. Hörü dedi ki:

  m3 fiyatı nedir

 3. Funda dedi ki:

  İngiltere -Swindon Dan Turkiye- Kusadasi’sina eşya göndermek isterim mobilya değil özel eşyalar kitap tabak çanak aile duvar resimleri gibi.
  Bana geri dönerseniz sevinirim.
  Saygılar

 4. DeniZ dedi ki:

  Istanbul- Birmingham 1+1 esya

 5. Ahmet dedi ki:

  Merhaba

  Istanbul , Gaziosmanpaşa ilcesinde bulunan evimin esyalari londraya tasimak istyorum , 1 yatak odasi , 1 oturma grubu , tv unitesi, yemek grubu , 2 adet tv , buz dolabi , ve en az 10 koli kiyafet ve mutfak esyalri icin sizlerden fiyat teklifi alabilirmiyim ??

 6. Gülşen dedi ki:

  İstanbuldam Bristola eşya taşıma fiyatlarını öğrenebilir miym

 7. Oktay Karakus dedi ki:

  Merhabalar, Ben Oktay. Cardiff’ten yaziyorum size. Benim suan Izmir’de ailemin adresinde bulunan tahminen yaklasik 2-3 m3’luk esyam mevcut. Esyalar: kitap, yemek takimi, catalbicak seti ve nevresim, yorgan battanite tipi seyler. Herhangi bir mobilya tipi esya yok. Bu esyalarin Cardiff’teki adresime tasinmasini istiyorum. Bununla ilgili bilgi alabilir miyim sizden? Tesekkurler.

Whatsapp
Cansu DEMİRCİ
Cansu DEMİRCİ
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?